Strengere handhaving dieselmotoremissies

Strengere handhaving dieselmotoremissies

De Nederlandse Arbeidsinspectie heeft het handhavingsbeleid op dieselmotoremissies (DME) aangescherpt. Kortgezegd betekent dit dat machines met een dieselmotor van minder dan 56kW voortaan altijd voorzien moeten zijn van een roetfilter met een effectiviteit van minimaal 95%.

Dieselmotoremissies

Werkgevers zijn volgens de Arbeidsomstandighedenwet verplicht om werknemers en andere personen in de omgeving van hun dieselmaterieel te beschermen tegen kankerverwekkende stoffen. De Arbeidsinspectie gaat nu strenger controleren of dit gebeurt en hier ook op handhaven.
Download hier de werkinstructie “Blootstelling aan dieselmotoremissies (DME)” van de Nederlandse Arbeidsinspectie.

Dieselaangedreven machines waarop gehandhaafd wordt zijn:

  • Graafmachines, minigravers, wielladers, shovels, schrankladers en vergelijkbare dieselaangedreven machines 1 t/m 3 ton en tot een vermogen van 19kW (alle Stage-Tier klassen).
  • Graafmachines, wielladers en shovels en vergelijkbare dieselaangedreven machines van 19 tot 56kW (t/m 10 ton). Een retrofit filter is bij >19kW niet nodig als de motor voldoet aan de Stage V norm.
  • Trilplaten, trilwalsen en trilstampers.
  • Compressoren, hoogwerkers en aggregaten.
  • Een retrofit filter is bij >19kW niet nodig als de motor voldoet aan de Stage V norm.
  • Een retrofit filter is bij >19kW en <560 kW niet nodig als de motor voldoet aan de Stage V norm.

Bron: Bouwend Nederland

Als de machine nog niet vanuit de fabriek is uitgerust met een roetfilter moet deze alsnog worden geïnstalleerd (retrofit).

Oplossing DLS

DLS levert retrofit roetfilters van HJS Emission Technology. Deze roetfilters hebben een filterefficiency van 99% en zijn opgenomen op de “VERT certified Filter List” (zoals vereist door de Nederlandse Arbeidsinspectie). De filters zijn eenvoudig te installeren en hebben een grote opslagcapaciteit. Het filterelement is makkelijk schoon te maken met water en is herbruikbaar.

Wilt u meer weten over de HJS roetfilters en de mogelijkheden voor uw materieel? Neem dan contact op met Ronald Gideonse via 06- 83500570 of stuur een mail: ronald.gideonse@dlsbv.nl

Nieuws

Overzicht

Contacteer Ons

Neem contact met ons op! We komen snel bij u terug!

    Ja, ik wil graag nieuws van DLS ontvangen. Ik ga ermee akkoord dat mijn persoonlijke gegevens worden opgeslagen en gebruikt voor de distributie van de DLS nieuwsbrief en informatie aanbiedingen van DLS.